Masáže

Námi poskytované masáže jsou vhodným doplňkem fyzioterapie, využíváme je k mírnění bolestí v konkrétní oblasti, k relaxaci nebo stimulaci.

Nabízíme Vám tyto typy masáží:


V délce 30 minut provádíme tyto masáže:

  • Baby masáž – instruktáž – naučíme rodiče velmi jemně masírovat celé tělíčko jejich děťátka. Zaměřujeme se především na instruktáž masáže bříška pro zklidnění bříška a podporu trávení.
  • Baňkování – baňkami vytváříme podtlak, díky kterému dochází k hloubkovému prokrvení tkáně a uvolnění ztuhlých svalů
  • Míčkování s regenerací – při této masáži využíváme molitanové míčky, dotyk je příjemný, míčkem ovlivňujeme měkké tkáně kůže a podkoží
  • Těhotenská masáž zad – často během této masáže ošetřujeme také chodidla, která jsou v těhotenství výrazně namáhána
  • Relaxační rebozo masáž - pomocí ručně tkaného mexického šátku rebozo můžeme jemnou stimulací a pohybem uvolnit celou páteř, pánev a SI skloubení. Tuto masáž velmi často využíváme v těhotenství, ale je také vhodná pro muže a ženy jakéhokoliv věku.


V délce 60 minut provádíme tyto masáže:

 • Klasická relaxační masáž – při tomto typu masáže využíváme jemnějších hmatů (tření, vytíraní), které se střídají s hmaty rychlejšími a důraznějšími s citlivým použitím síly (hnětení, tepání, chvění)
 • Havajská masáž – částečná nebo celková - při této masáži kromě dlaní a prstů využíváme především předloktí a lokty, což vede k vysokému terapeutickému a relaxačnímu účinku. Během celotělové havajské masáže ošetřujeme dolní končetiny, celá záda a horní končetiny
 • Masáž havajská + klasická – kombinace obou předchozích typů masáže
 • Celotělová relaxační těhotenská masáž – pomocí jemných hmatů ošetřujeme dolní končetiny z přední i zadní strany, záda a horní končetiny
   Manuální lymfatické masáže ( jedná se o speciální techniku, kdy jemnými hmaty masírujeme podkoží, kudy proudí lymfa), jejichž délka se v závislosti na rozsahu pohybuje mezi 30 a 180 minutami. Rozsah lymfatické masáže určujeme vždy na základě předcházející konzultace. 

  Masáže prováděné fyzioterapeutem bývají obecně provedené velmi kvalitně. Od příchodu klienta do ordinace si jej vyšetřujeme a vyhodnocujeme možné obtíže pohybového aparátu. Díky kombinaci masérských dovedností, znalostí anatomie těla a zkušenostmi s poruchami funkce pohybového aparátu jsou masáže cílené na problematické oblasti a adekvátně s nimi pracujeme.